+48 880 811 812
|
Poniedziałek - Piątek od 7:30 do 15:30
Polub nas i powiedz znajomym
HYPROTECH Polska - etykietowanie i identyfikacja dla przemysłu > Etykiety  > Etykiety jubilerskie – najlepszy sposób na opisanie biżuterii
Etykiety jubilerskie

Etykiety jubilerskie – najlepszy sposób na opisanie biżuterii

W niektórych branżach wykorzystywane są dyskretne etykiety o niewielkich rozmiarach. Stosują je na przykład firmy jubilerskie, dla których stanowią najlepszy sposób na opisanie sprzedawanej biżuterii. Co warto wiedzieć o etykietach jubilerskich?

Niewielkie etykiety pozwalają sklepom jubilerskim i producentom biżuterii na dyskretną prezentację informacji o produktach. Dzięki nim, mogą swobodnie opisywać swoje wyroby w taki sposób, aby nie zaburzyć ich wysokich walorów estetycznych.

Do czego używamy etykiet jubilerskich?

To, jakie konkretnie informacje będzie zawierała etykieta jubilerska jest sprawą indywidualną i zależy od sprzedawcy lub producenta. W rzeczywistości jednak, na obowiązkowy zestaw danych składa się cena danego wyrobu, a także jego: waga, jakość i materiał wykonania. Często są to również etykiety jubilerskie z nadrukiem ukazującym dodatkowo logotyp, markę lub inną grafikę.

W praktyce, małe przywieszki wykorzystywane są do oznaczania nie tylko biżuterii, ale również asortymentu w drobnej elektronice, zegarmistrzostwie, modelarstwie czy kolekcjonerstwie. Korzystają z nich również wytwórcy decoupage i rękodzieła. Inaczej mówiąc, sprawdzają się one wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z produktami o małych rozmiarach i/lub wysokiej wartości estetycznej.

Etykiety jubilerskie

Etykiety jubilerskie

Etykiety jubilerskie – drukarka

Oznaczając produkt za pomocą etykiety trzeba zadecydować, w jaki sposób będą nanoszone na nią informacje – ręcznie czy przy pomocy specjalnej drukarki. W przypadku niewielkiej lub okazjonalnej sprzedaży można skorzystać z tej tańszej opcji. Przy większej skali handlu w zasadzie niezbędny będzie zakup prostej, małej drukarki termicznej lub termotransferowej, na przykład firmy. W praktyce, takie rozwiązanie powinien rozważyć każdy przedsiębiorca, który chce budować profesjonalny wizerunek, zaoszczędzić czas, czy też zyskać pewność, że informacje zostaną zaprezentowane w czytelny sposób.

Etykiety jubilerskie Zebra można zawieszać na nitce lub bezpośrednio na wyrobie. Jeśli chodzi o metki aplikowane bezpośrednio na produkcie, to występują one w wersji ze skrzydełkami oraz bez skrzydełek. W przypadku tych pierwszych klej etykiety nie ma nawet kontaktu z oznaczanym wyrobem, natomiast metki pozbawione skrzydełek są przyklejane za pomocą kleju, który nie pozostawia na powierzchni produktu trwałych śladów. Etykiety wykonywane są najczęściej z białej folii polietylenowej lub z folii poliestrowej – srebrnej matowej bądź z efektem stali szczotkowanej.

Wysoka jakość materiałów użytych do produkcji etykiet jubilerskich, jak również możliwość odpowiedniego dopasowania ich kształtów i nadruku sprawiają, że sprawdzają się one również w przypadku produktów ekskluzywnych.