+48 42 209 36 59
|
Poniedziałek - Piątek od 7:30 do 15:30
Polub nas i powiedz znajomym
HYPROTECH Polska - etykietowanie i identyfikacja dla przemysłu > Etykiety  > Druk ekologiczny, czyli etykiety bez podkładu linerless
Poręczna drukarka etykiet

Druk ekologiczny, czyli etykiety bez podkładu linerless

Linerless to idealna alternatywa dla standardowych etykiet papierowych. Ich cechą wyróżniająca jest brak silikonowego podkładu. W tym rozwiązaniu jedna warstwa jest jednocześnie etykietą oraz nośnikiem. To pozwala wyeliminować niepotrzebny odpad, a w efekcie zredukować koszty produktu oraz eksploatacji. Etykiety bez podkładu linerless mają formę taśmy z klejem na odwrocie, która jest na górze powlekana silikonem. Zapewniają takie same właściwości skanowania i weryfikacji produktu.

Gdzie sprawdzą się etykiety bez podkładu? To idealne rozwiązanie do etykietowania w handlu detalicznym. Etykiety linerless są wykorzystywane w branży spożywczej i logistycznej. Zapewniają optymalną drukowalność termiczną i przyczepność przy zachowaniu najlepszych właściwości cięcia.

Jakie są największe zalety etykiet bez podkładu?

Etykiety bez podkładu występują w postaci ciągłego papieru w dowolnych szerokościach Ich największe zalety to:

  1. Wysoka wydajność przy zachowaniu wysokiej jakości

Etykiety linerless pozwalają wydłużyć czas pracy bez przestojów. Dzięki 75% większej liczbie metrów na rolce znacząco ograniczają konieczność ich wymiany. Etykiety linerless zużywają mniej surowców, a jednocześnie zachowują identyczne właściwości skanowania, jak etykiety z podkładem.

  1. Obniżenie kosztu materiałów i przetwarzania

Etykiety bez podkładu można przycinać na dowolną długość. To pomaga zredukować koszty materiałów. Przy zastosowaniu etykiet bez podkładowych nie ma konieczności zagospodarowania i przetwarzania odpadów

  1. Dbałość o środowisko

Etykiety linerless zużywają nawet 40% mniej papieru niż etykiety z podkładem. Dodatkowo są produkowane z użyciem surowców pozyskanych z certyfikowanych lasów. Jednocześnie nie generują odpadu w postaci podkładów.

Etykiety bez podkładu linerless pozwalają zredukować koszty znakowania produktów, a przy tym ograniczyć do minimum negatywny wpływ na środowisko.