Z roku na rok rośnie udział nowych technologii w zarządzaniu magazynami, czy w ogóle różnego rodzaju przedsiębiorstwami. Gdy na dużej przestrzeni pracuje wiele osób, wymaga się coraz większej automatyzacji działań. Pozwala to odciążyć pojedynczego pracownika i ułatwić mu działanie w grupie. Jakie urządzenia podniosą wydajność firmy?

Kolektory danych

Dziś kolektory danych to niezbędne urządzenia niemal wszystkich magazynów. Dzięki nim w łatwy i mobilny sposób można sczytać różnego rodzaju kody 1D oraz 2D. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie w branży logistycznej, spedycyjnej czy podczas inwentaryzacji. W ten sposób usprawnia się synchronizację firmowej bazy danych. Ponadto systemy operacyjne Android lub Windows umożliwiają wiele różnych interakcji między użytkownikiem, a terminalem.
Warto wyróżnić też wersje kolektorów z funkcją push-to-talk, dzięki której pracownicy mogą się komunikować ze sobą na odległość. Jest to bardzo cenna opcja szczególnie dla zakładów wielkopowierzchniowych, w których dzięki temu praca zespołowa staje się efektywniejsza.

Przemysłowe zestawy słuchawkowe

Zestawy słuchawkowe cieszą się nieco mniejszą popularnością niż kolektory danych, przez wzgląd na swoje zastosowanie. Przemysłowe słuchawki wyposażają z reguły te firmy, w których proces komunikacji utrudniają hałaśliwe warunki np. głośne maszyny, pojazdy, czy podnośniki. Pozwalają stłumić szumy, dzięki temu nie ma potrzeby powtarzania komunikatu, gdyż jest przekazany bardzo wyraźnie. Dodatkowym atutem urządzeń jest opcja HD Voice, która jeszcze bardziej podkreśla czystość i jakość dźwięku.

Co więcej, niektóre firmy już wdrażają w swoich zakładach urządzenia, maszyny i całe sekwencje automatów sterowanych głosowo. Właśnie w tym aspekcie upatruje się przyszłość słuchawek przemysłowych. Coraz chętniej zaczyna się je stosować do wydawania głosowych poleceń w przypadku np. kompletacji zamówień. Dużym zainteresowaniem w związku z tym cieszą się zestawy Zebra HS3100 lub HS2100.

Drukarki etykiet samoprzylepnych

Drukarka etykiet sprawdzi się w każdej firmie, która wymaga zarówno małego, jak i dużego nakładu druku. Oczywiście należy ją dobrać odpowiednio do przeznaczania etykiety. Podstawą wyboru drukarki jest zdecydowanie, czy ma być ona termotransferowa, czy termiczna. W przypadku druku etykiet termotransferowych zyskuje się naklejkę wysokiej jakości. Co więcej, jest ona odporna na działanie warunków zewnętrznych. W związku z tym stosuje się ją dla tego towaru, który jest bardziej narażony na ekspozycję. Z kolei druk termiczny jest tańszy, a co za tym idzie słabo oporny na wodę, czy promieniowanie UV.