+48 42 209 36 59
|
Poniedziałek - Piątek od 7:30 do 15:30
Polub nas i powiedz znajomym
HYPROTECH Polska - etykietowanie i identyfikacja dla przemysłu > Etykiety  > Do czego wykorzystać przywieszki kartonowe?
Etykiety kartonowe przywieszki

Do czego wykorzystać przywieszki kartonowe?

Etykiety kartonowe przywieszki Etykiety kartonowe przywieszki

Przywieszki kartonowe to najprostszy, ale niekoniecznie najtańszy sposób etykietowania towarów oraz przedmiotów. Wykorzystuje się je w wielu branżach i są nieocenione przy inwentaryzacji produktów. Dowiedz się jak powstają i do czego można je zastosować.

Przywieszki kartonowe do ubrań

Przywieszki wykorzystywane są w wielu branżach. Możemy odnaleźć je w przemyśle odzieżowym, spożywczym, budowlanym oraz w wielu sektorach produkcji. Służą do prostego i łatwo usuwalnego oznaczania produktów. Jednym z głównych odbiorców jest przemysł odzieżowy. Przywieszka tekstylna z jednej strony posiada zadrukowane pole w dowolny wzór, który zawiera zwykle logo, nazwę marki, kolory identyfikacyjne marki lub inną dowolną grafikę. Z drugiej zaś tabele rozmiarów, miejsce na cenę, instrukcję użytkowania lub puste miejsce na dowolną etykietę samoprzylepną. Mocowana jest za pomocą plastikowych zapinek, sznureczków lub agrafek. W branży modowej bardzo ważna jest estetyka, dlatego przywieszka kartonowa musi wyglądać dobrze. Stanowi wizytówkę produktu i powoduje, że towar jest pełnowartościowy. Potencjalny klient zyskuje możliwość pozyskania informacji bez zbędnego angażowania personelu. Dla samej załogi sklepu lub hurtowni przywieszka umożliwia identyfikację produktu w celu nabicia jej na rachunek, remanentu czy przyklejenia promocyjnej etykiety z ceną. Należy pamiętać również, że na przywieszce odzieżowej mogą znajdować się również zapasowe guziki lub akcesoria.

Etykiety kartonowe przywieszki

Etykiety kartonowe przywieszki

Gdzie można wykorzystać etykiety kartonowe?

W branży budowlanej przywieszki kartonowe doskonale sprawdzają się w oznaczeniu drewna. Umieszcza się je w prosty sposób za pomocą pinesek, gwoździ lub zszywek. Mogą w sobie zawierać wiele informacji: o gatunku, rozmiarze czy destynacji towaru. Ponadto wykorzystywane są do etykietowania wyrobów metalowych: profili, dłużycy lub metalowych siatek. Wystarczy przewlec przez nie drut lub opaske typu Zip. W związku z przechowywaniem takiego towaru, istnieje możliwość dodatkowego zabezpieczenie etykiety pokrywając ją warstwą laminatu, aby przeciwdziałać warunkom atmosferycznym. Odnajdziemy je również na biżuterii, dewocjonaliach, zabawkach, butelkach a nawet w komorze silnika przy wymianie oleju. Przywieszką kartonową można oznaczyć niemalże każdy produkt. Pewnym ograniczeniem może być jedynie sposób jej umocowania. Jak powstają i ile kosztują przywieszki kartonowe?

Etykiety kartonowe przywieszki

Etykiety kartonowe przywieszki

Przywieszka powstaje z papieru i jest wstępnie lub całościowo zadrukowana według projektu. Zadruk odbywa się za pomocą wielu dostępnych technologii i może wystąpić w różnych kolorach. Następnie jest konfekcjonowana do dowolnego rozmiaru. Surowiec produkowany jest zgodnie z gramaturą wybraną przez klienta w opcji błysku lub półbłysku oraz powlekany lub nie. Etykieta przywieszana może być zginana do formatu książeczki oraz posiadać perforację lub wytłoczenia. Jak widać kartonowa przywieszka posiada wszechstronne możliwości wykończenia. To wszystko sprawia, że nie jest produktem tanim, jednakże jej funkcjonalność wynagradza cenę.

Podsumowując, przywieszki kartonowe to szeroka oferta zastosowań. Dzięki swojej elastyczności w wyglądzie mogą spełniać wiele funkcji w wielu dziedzinach produkcyjnych oraz handlowych. Aby wybrać produkt idealnie do potrzeba polecamy skorzystać z rady doświadczone specjalisty.

Etykiety kartonowe przywieszki

Etykiety kartonowe przywieszki